סדנת הורים לילדים בטרום התבגרות

בתחילת דרכנו ההורית, לרוב אנחנו מתנהלים באופן אינטואיטיבי מול ההורות. אנחנו עושים מה שמרגיש לנו בבטן נכון לנו ולילדינו. אנחנו נשענים על ההנחה הרווחת הקובעת כי "הורים תמיד יודעים מה טוב לילדים שלהם" ועל התפיסה של הורות כמשהו אינטואיטיבי.
אבל כשהילדים שלנו מתבגרים, הורים רבים נתקלים באתגרים שאינם יודעים איך להתמודד איתם בתהליך גידול הילדים. האתגרים הם רבים ומגוונים- ירידה בלימודים, קשיים חברתיים, התפרצויות זעם, התנהגויות קיצוניות, חשש להתמכרויות לסמים ואלכוהול, התמודדות עם לחץ חברתי, חרם חברתי, מעברים בין מסגרות חינוכיות ועוד.
הרבה מההורים שמגיעים אלי לייעוץ והדרכת הורים מגיעים בעקבות התמודדות עם אחד מהאתגרים הללו, כאשר הבית סוער ורוגש, והיחסים בין ההורים למתבגרים כבר עלו על שרטון במרבית המקרים. פעמים רבות ההתמודדות שבגללה הגיעו אלי להדרכת הורים הייתה יכולה להימנע, אם ההורים היו מתכוננים לגיל ההתבגרות.
צריך להבין שגיל ההתבגרות הוא גיל סוער, שהתמודדות רגשית, חברתית ואישית היא חלק בלתי נפרד ממנו. סדנת "טרום התבגרות" מותאמת להורים שיש להם ילדים בני 8-11 והיא סדנה קצרה בת כשעתיים הממוקדת בהבנה של גיל ההתבגרות, של האתגרים העומדים מולם וכמובן בדרכי הפתרון של האתגרים הללו, על מנת להביא את הילדים שלנו להיות המבוגרים שאנחנו רוצים שהם יהיו בסופו של גיל ההתבגרות.
מה נלמד?
1.      מהו גיל ההתבגרות?
2.      מהם האתגרים המרכזיים בגיל ההתבגרות?
3.      איך להיות הורים בגיל ההתבגרות- המתח בין קרבה לסמכות?
בסיומה של סדנת ההורים תצאו עם כלים יישומים לחיי היום יום שיעזרו לכם לייצר תקשורת טובה עם הילדים שלכם, למרות סערות גיל ההתבגרות.
 
מה אומרים הלקוחות?
"אלה היקרה 
שלום רב,
ברצוני להודות בשמי ובשם כל ההורים שהשתתפו בסדנא בהנחייתך בנושא של טרום גיל ההתבגרות.
התגובות נלהבות ונמשכות גם כיום , שבועיים אחרי.
הערב קלח באופן מושלם , הנחייתך הייתה כזאת שמצד אחד התאפשר להורים להביע את עצמם , את רגשותיהם ולשתף בקשיים שהם חווים בבית ומאידך העברת תכנים וידע חיוניים וענייניים הנוגעים לנושא תוך מתן דוגמאות מתוך ניסיונך הרחב.
על אף שהיינו קבוצת הורים גדולה ומגוונת השכלת לנווט את השיחה בנועם ובהומור לאפיקים רלוונטיים כך שהדיון יישאר ענייני ,יתרום לנושא ולא יתפזר לשיחות אישיות .
משיחותיי עם הורים שהשתתפו בסדנא עולה כי הדברים חלחלו. נושאים שהוצגו על ידך מזווית ראייתם של המתבגרים מהווים חומר למחשבה לפני מעשה. 
הורים לילדים בוגרים יותר הודו כי נתרמו רבות מהערב וכי היום הם מפרשים התנהגויות שונות שחוו בביתם בעבר וחווים כיום מתוך הבנה, וידע שקיבלו בסדנא .
הורים שנחשפו לנושא בפעם הראשונה חשו תרומה אדירה הן מהדיאלוג הפורה שנוצר בין המשתתפים ,והן מהבנת התהליכים שעוברים על המתבגרים כפי שהוסברו על ידך.
על אף כי רק "טעמנו" ממקצועיותך וניסיונך , יצאנו יותר מנשכרים , ואנו ממליצים זאת לכל הורה / קבוצת הורים למתבגרים !
תודה רבה
יעל שלום והורי כיתה ה' 3
ביה"ס ניצנים - מודיעין."
 
לפרטים נוספים והרשמה לסדנה הבאה- אלה שלומקוביץ 0522769647 

מדריך להורות במתנה

שתפו